Buradasınız: Ana sayfa - Cilt Bakımı - Ciltde Oksijen Bakımı
 
 

Ciltde Oksijen Bakımı

Genetik mirasımız, ten yapımızı belirlemede en büyük etkenlerden biridir. Bununla beraber etrafsal etkenler ve hayat şeklimiz de ten yaşımızda büyük ciddiyet taşır. Genetik yapımızı değiştiremeyiz bir ihtimal ama, dış etkenleri denetim edebilir ve yol açmış olduğu negatiflikleri ustalaşmış bakımlar ile azaltabiliriz.

Epidemisin derinlerinde yer alan hücre katmanları işlevlerini yerine getirmek için enerjiye gereksinim duyarlar. Genç ciltlerin enerjisiz kalmak benzeri bir problemi yoktur. Taze ve diri görünmenin nedeni, cildin kafi oksijen ve besini dermisteki kan damarları kanalıyla almasındandır. Olgun ciltlerde ise ciltte beslenme problemi olmaktadır ve bu vaziyet istenmeyen görüntülere ( kırışıklık, lekelenme, kuruma, esneklik kaybı, sarkma ) sebep olur.

Oksijen Hayat İksiridir…

Oksijen eğer olmazsa metabolizma da olmaz. Cilt ve gövde hücrelerine enerji gitmez. Cilt sıkılığını kaybeder, bitkin ve gevşek bir görünüm alır.

Saf oksijen ve hususi formüllü kozmetik ürünler, basınçlı İĞNESİZ ENJEKSİYON metodu ile cildin derinlerine indirilir. Ağrısız ve kanama rizikosu olmayan bir uygulamadır. Etkili ve güvenli bu metod ile daha genç görünümlü, pürüzsüz, tazelenmiş tertemiz bir cilde haiz olursunuz.

Oksijen Terapisi Hakkında…

Yaş hududu var mıdır?

Oksijet ürünleri her ten tipi için ayrı üretilmiştir. Genç ciltlerde kırışıklık oluşumunu engelleme, olgun ciltlerde ise kırışıklığı azaltma emeliyle her yaşta uygulanabilir.

Etkisi nasıldır?

Kolajen ve dolaşım arttırıcı etken maddelerin bulunmuş olduğu ayrıcalıklı alternatifler uygulanır. Bu alternatifler oksijet iğnesiz enjeksiyon metodu ile saf oksijenle beraber ten altına itilir. Bazal tabakada dolaşım arttırılarak genç hücre yapımı, kolajen ve hyalüronik asit oluşumu aktive edilir. Aynı zamanda, surat kaslarında arttırılmış dolaşım tesiri ile kaslar rahatlar ve kırışıklıkların boyutlarında belli azalış ortaya çıkar.

Yan tesiri var mıdır?

Hiçbir taraf tesiri yoktur. Ancak tüm ürünlerde bulunduğu benzeri alerji vaziyeti olabilir. İritasyon oluşmazsa tedaviye devam edilir.

Etkin netice için kaç seans gerekir?

Genelde 5 – 7 gün fasıla ile averaj 8 seans uygulanır. altı – 8 hafta içerisinde mimik kaslarında ayrım edilir bir deşarj olma görülür. Kolajen formasyonunun artarak çoğalması için 1 – 2 hafta daha gerekebilir. Ev ürünleri ile desteklendiğinde etkinlik ve kalıcılık artar.

Etiketler:, , ,


Yorum yapın

Sponsor bağlantılar