Buradasınız: Ana sayfa - Genel - Lazerle Dövme Silinmesi
 
 

Lazerle Dövme Silinmesi

Dört ayrıcalıklı dalga boyuna haiz Nd: Yag Q- switched lazerler dövmelerin çıkarılmasında, her tür pigment (renk) içeren lezyonlarda, ten gençleştirmede ve vasküler (damarsal) sorunların tedavisinde kullanılmaktadır. Yüksek enerjiye haiz lazer atışları cilde ziyan vermeden pigmentler yönünden emilmekte, parçalara ayrılmakta ve hücre içine alınarak o bölgeden uzaklaştırılmaktadır. İyileşme süreci hızlı, taraf tesirleri az, her tür ten tipinde güvenle uygulanabilen bir yöntemdir.

Dövme silme tedavileri için talep, reddedilemez bir halde artmaktadır. ABD Birleşik Devletleri’nde 20 milyona yakın insanoğlunun en azca bir dövmesi olmaktadır ve son araştırmalar bu insanların 17% ‘sinin, dövmelerini sildirmek istediğini öngörmektedir. Dövme sildirmek için nedenler çeşitlidir ve ansızın oldukça rehabilitasyon seçeneği mevcuttur.

Teknik gelişmeler yalnız dövme silme sahasında değil, benzer vakitte oldukça istikametli uygulanabilir lazer sistemlerinde de sağlandığı için, türlü ten tipleri ve Asya ten tipi tedavileri de mümkündür olmuştur.

Peki Lazer ile dövme silme iyi mi gerçekleşir?

Tek bir dalga boyu olan lazer sistemi yalnız sınırlı bir renk aralığında tesirli olacağından, ve ayrıcalıklı dalga boylarında lazerler almak epey bir yüksek bedelli olacağından, üreticiler ansızın çok dalga boyunu tek bir sistemde birleştirmişlerdir. Bu çoklu kaynak sistemlerinde, umumi şekilde baz dalga boyu ayrıcalıklı teknolojiler ile öteki dalga boylarına ayrılarak daha çok renk aralığında emek vermeyi sağlar. Bir oldukça kişi, başlangıç dalga boyu şekilde 1064nm Nd:YAG lazerin ideal olduğuna inanır.

1064nm dalga boyunun güzel duyu uygulamalarda kullanması ve avantajları en ince ayrıntısına kadar yaygın şekilde araştırılmış ve rapor edilmiştir. En çekici karakteristiklerinden biri de, bu dalga boyunun melanin yönünden nerdeyse asla absorbe edilmemesi ve daha koyu ten tiplerinde güvenli bir biçimde kullanılabilmesidir.
Dövme çıkarılmasında pigmentin ne renk bulunduğu oldukça ciddiyet taşır. Siyah ve mavi pigment içeren dövme ya da kalıcı makyajlar kolaylıkla çıkarılabilirken, sarı ve yeşil pigmentli olanların rehabilitasyonu epey bir zordur.
Profesyonel dövmeler, tertipli seans aralıkları ve tavsiye edilen seans sayısı kadar gelindiğinde (net şekilde seans sayısı verilmemektedir, averaj 6-20 seans) kolaylıkla silinebilmektedir.
Dövme silinmesinde iki seans içinde en azca altı hafta olmalıdır.
Seans sayısı dövmede uygulanan pigmentin rengine, pigmentin verildiği derinliğe bağlı şekilde değişmektedir.
Açık renk ten her vakit seçenek edilmektedir.
Uygulama ya , kış yapılabilmektedir.
Seanslar oldukça ağrılı olmamakla beraber Emla kremle uyuşturulduktan sonrasında da yapılabilmektedir. Dövmenin ya da kalıcı makyajın üstünde beyaz renk farklıkları ve kimi zaman kanama noktaları oluşabilir. Bu epitel farklıkları 3-7 gün içinde iyileşmektedir.
Uygulamadan sonrasında yara iyileşmesini elde eden Bepanthene benzeri bir pomat ve güneş savunucu uygulamak yeterlidir.

Etiketler:, ,


Yorum yapın

Sponsor bağlantılar